http://www.cagataysaygi.com/e726afd34e29aab471df106a2a4341a296635718.html 3c5bd4451872abc444f551dbc45f979c
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
REFERANSLARIM
www.cagga.com.tr

YATAK ODASI TASARIMI

Yatak odaları, esasen ömrümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz alanlardır. Yatak odası tasarımını bu çerçevede değerlendirmeyi çok daha doğru buluyorum.

Yatak odası tasarımına başlamadan önce, kullanıcının isteklerini net olarak belirlemek için aşağıdaki benzer sorulara cevap ararım.

Yatmadan önce kitap okuma alışkanlığı var mı?

Sabah güneşi rahatsız ediyor mu?

Yatak olarak arzu edilen ebat nedir?

Makyaj yatak odasında mı yapılıyor?

Yatak odasında televizyon isteniyor mu?

Yatak odası dolaplarından başka, giysi dolabı olacak mı?

Yatak odası takımında neler var? Çekmece adedi vs gibi.

Aldığım cevaplar doğrultusunda, yatak odası yerleşimine başlarım. İstenilen kriterler doğrultusunda mekanı çözümlerim. Sıklıkça karşılaştığım sorun, gardropların yetersizliği olmuştur. Bu konuda gardrop içerisine çekmece yerine elbise asılacak alanları arttırmayı daha doğru bulurum. Yatak odası takımlarında genelde çekmeceli üniteler vardır. Bu çekmeceleri kullanarak, giysi dolabımızı daha çok elbise asabileceğimiz yerler yaratabiliriz. Eğer yeni bir yatak odası mobilyası alınacaksa bol çekmeceli takımları tavsiye ederim.

Yatak odalarında diğer önemli konu aydınlatmadır. Yatak odalarında direkt aydınlatmalar yerine, daha loş ışık verecek detayları tercih ediyorum. Bu bazen yatak altından gelen bir ışık olabilirken, bazen de duvar veya tavandan özel detaylarla hazırladığım aydınlatmalar olabiliyor. 


 YATAK ODASI TAKIMI

 YATAK ODASI TAKIMI

 

CAGGA KOLLEKSİYONU



INSTAGRAM