http://www.cagataysaygi.com/e726afd34e29aab471df106a2a4341a296635718.html 3c5bd4451872abc444f551dbc45f979c
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
REFERANSLARIM
www.cagga.com.tr

EV TASARIMI

Burada sizlerle paylaşacağım bilgiler, benim ev tasarımına bakış açımı ve bir ev tasarımı yaparken nasıl bir yol izlediğim konusunda sizlere genel bir bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu konuda çok daha ayrıntılı olarak işinizi yaparken sizlerle bilgi birikimimi paylaşacağım.

Benim tasarım anlayışımın merkezinde kullanıcı ile yaşayacağı mekân vardır. Bu anlayış çerçevesinde, bir ev tasarımına başlarken, evde yaşayacak kişi veya kişilerin, ihtiyaçları, yaşam ve mimari tarzları, kültürleri, yaşları, boyları, herhangi bir rahatsızlıklarının bulunup bulunmaması gibi birçok etken yapacağım evin tasarımını etkilemektedir.

Yukarıda bahsettiğim unsurları net olarak belirlemem, iyi bir ev tasarımının temellerini oluşturmaktadır. Bu nedenle ev tasarımına başlarken, öncelikle sizlerin istekleriniz ile arzu ettiğiniz yaşam şeklini belirlemek yaptığım ilk iştir.

İkinci olarak; tasarımı yapılacak yerin ölçülerini aldıktan sonra, ilk görüşmemiz neticesinde belirlediğimiz kriterleri, mimarı kurallar doğrultusunda değerlendirip, evinizi bilgisayar ortamında üç boyutlu görecek şekilde hazırlarım. Size yapacağım ilk sunum, tarzınızı daha iyi anlamam ve bir bakıma ilk görüşmemizdeki isteklerinizi kabaca görmeniz açısından çok önemlidir.

Bu sürecin doğru yürümesi adına birbirimize ciddi bir şekilde zaman ayırmamız gerektiğini de bilmenizi isterim. Genelde çalışan kişiler olduğumuz için, mesai saatleri dışında ev veya ofis ortamında bu çalışmayı yapmayı çok daha doğru buluyorum, hatta tercih ediyorum. Çünkü rahat bir ortam yapacağımız çalışmayı olumlu olarak etkileyecektir. Sonuçta gerçekten çok eğlenceli, çok keyifli ve ayrıntılı bir çalışma süreci geçireceğimize emin olabilirsiniz.

Genel yerleşim olarak plan üzerinde hemfikir olduktan sonra, çalışmalarımız tek tek mekân tasarımlarının yapılması şeklinde aralıklı olarak devam edecek ve yaşam mekânlarımızda kullanmayı düşündüğümüz her şeyi, bilgisayar ortamında görerek, projemizi son haline getireceğiz.

Projemizi son haline getirme sürecinde, yeri geldikçe kullanacağımız mobilya, eşyalar ve vitrifiye malzemelerinin de seçimini yaparak aynı zamanda bütçemizi de yönlendirme imkânı bulacağız. Burada seçeceğimiz ürünler, elektrik, su, doğalgaz tesisatı yerleşim planlarını belirleyecek ve kırım işlerini başlatacak projelerin hazırlanmasını sağlayacak.

Tüm projelerimiz tamamlandıktan sonra, eğer benimle devam etme kararı alırsanız uygulamaya geçerek, belirlemiş olduğum iş takvimine bağlı kalarak evinizin tadilatını yapmaya başlayacağım.

Yukarıda anlatmaya çalıştığım ev tasarımı sürecinin ayrıntılarını, ev mekânları için ayrı ayrı hazırladığım sayfalarda görebilirsiniz.

 

 

 

 

 

CAGGA KOLLEKSİYONUINSTAGRAM