http://www.cagataysaygi.com/e726afd34e29aab471df106a2a4341a296635718.html 3c5bd4451872abc444f551dbc45f979c
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
REFERANSLARIM
www.cagga.com.tr

EV TADİLATI ANKARA

İşini aldığım bir ev için, ev tadilatına başlamadan önce, mekan tasarımı ile ilgili olarak yaptığım paylaşımları okuduğunuzu düşünerek, benimle çalışmak isterseniz, izlediğim yolu sizlerle paylaşmak istiyorum.

1.Genel oturum planı hazırlanması: Tadilat yapılacak mekan için, kullanılacak ürünlerin tespitinden sonra oturum planını hazırlarım. Bu plan doğrultusunda, aşağıda belirtilen uygulamalara geçerim.

2.Bütçeye göre optimum malzeme seçim planının yapılması, en uygun ev tadilat fiyatlarının belirlenmesi: Hepimiz evimiz için en güzelini istiyoruz. Doğal olarakta herşeyin en güzelini en pahalısını beğeniyoruz. Bu nedenle tadilatın bütçesi arttıkça artıyor. Bir sürü borç nedeniyle mutsuz bir dönem başlayabiliyor. Ben tadilatını yaptığım bir yerleşke için, bütçemizi daha iyi kullanmak adına, malzeme seçimi yapmayı daha doğru buluyorum. Nasıl mı? örneğin bir ev için ortalama 70 metrekare seramik gider. Metrekaresinde 30 TL ucuz bir seramik seçmek toplamda 2100 TL nizi olmazsa olmaz diyebileceğimiz malzemelere aktarılabilir.

3.İş takviminin oluşturulması: Yapacağım ev tadilatın büyüklüğüne ve mevsime göre iş takvimi oluştururum. Bu takvime uygun olarak işin yapılmasını sağlarım.

4.Genel tadilat ve kırım planının hazırlanarak uygulanmaya geçilmesi: Hazırlanan iş programı doğrultusunda, elektrik, su, seramik, zemin, duvar  kırımlarını, bir plan doğrultusunda gerçekleştiririm. Özellikle ev tadilatlarında, fazla süreli ve parçalı kırımlar diğer daire sakinlerini rahatsız edebilir. Bu nedenle üç veya dört gün içersinde bu kırımın gerçekleşmesini, bir kırım planı doğrultusunda bu işin yapılmasını sağlarım.

5.Antre, yatak odası, oturma odası, salon, hobi odası, giyinme odası, mutfak, banyo vs. mekan tasarımlarının uygulanması: Bu aşamada tadilata başlamadan önce belirlediğimiz yerleşimler doğrultusunda mekanları hazırlarım.

6.Elektrik, su, doğalgaz tesisat planlarının, hazırlanarak uygulanması.

7.İsteğe bağlı olarak, şömine, sauna, havuz vb planların  hazırlanması ve uygulanması.

8.Çatı ve dış cephe ve izolasyon planlarının oluşturularak uygulanması.

şeklinde sıralanabiliriz.

 

 

 

CAGGA KOLLEKSİYONUINSTAGRAM