http://www.cagataysaygi.com/e726afd34e29aab471df106a2a4341a296635718.html 3c5bd4451872abc444f551dbc45f979c
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
REFERANSLARIM
www.cagga.com.tr

CAGGA

CAGGA; Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilen markamdır.

Amacım, yapmış olduğum %100 elyapımı ürünleri, Dünya'da bulunabilecek en iyi mekanizmaları kullanarak, marka ürünlerin yarı fiyatına sizlerle buluşturmak.

Eviniz için baktığınız mobilyalar hakkında sizlere söylenen extra özelliklerin CAGGA ürünlerinde standart olarak sunulduğunu belirtmeliyim. 

Ben CAGGA’yı kurarken, ürün satabilmem adına önümde iki hedef vardı.

1.Markaların ürünlerinden daha iyi ürün yapmak.

2.Markaların fiyatından çok daha uyguna bunu yapmak.

Yukarıda belirtmiş olduğum kriterler aslında çok bilinen klişe şeylerdir. Ama ben bunu uygulamaya koydum. Nasıl mı?

Büyük Mobilya Firmaları yıl içerisinde çok büyük miktarlarda mal alırlar. Bu nedenle hammadde alış maliyetlerindeki çok küçük bir azalış bile, çok büyük meblağlara ulaşır. Bu sebeptendir ki çoğu firma benim ürün gövdelerinde kullandığım  I.Kalite suntalamı kullanamaz.

Büyük Mobilya firmaları, aynı zamanda toplu işlere yönelmek zorundadırlar. Bu nedenle üretim proseslerini kolayca sökülüp takılabilecek detaylarla çözerler. Bu sayede nakliye işini de ucuza getirmiş olurlar. Hepimizin bildiği veya duyduğu bir şey vardır. “ Hazır Mutfak” …… Evet, gerçekten de bu tür mutfaklar, evinize paketle gelir ve evinizde toplanır. İşte bu noktada benim üretmiş olduğum mutfakların, tutkallanarak birleştirilmesi ve tek parça halinde nakliye edilmesi bile kalite anlamında bir anda markalı bir ürünü ikiye katlar.

Ülkemiz Mobilya Sanayisinde, her şeyi kendi bünyemizde yapmak arzumuz, gereksiz ve bir o kadar da atıl makinelere sahip olmamızı yaratmıştır. Ben makine yatırımı yapmak yerine bu işi en iyi yapanla çalışmayı doğru buluyorum. Örneğin, minimum üç milyon euro yatırımla, membran kapak (PVC Balon Presli Kapak) üretmek yerine, bu işi en iyi yapan firmalar ile çalışıyorum. Sizce böyle bir yatırımı yapmış olsaydım, mutfak başına ne kadar daha fiyat arttırmalıydım? Net olarak belirtmeliyim ki özellikle mobilya konusunda piyasanın en iyileri ile çalışıyorum. Mobilya boyası konusunda İtalyada'ki standardı uyguluyorum. Bu konuda da Türkiye'de en iyi standardı yakaladığımı düşünüyorum.

Fiyatlarımı, marka ürünlerin aşağısında tutmak için, çoğu masrafımı da ortadan kaldırmayı da uygun gördüm. Ben daha az iş alıp kendim yapmayı ve sadece kendim ilgilenmeyi doğru buldum. Bu bağlamda sabit giderlerimin az olması, fiyatça da aşağılarda olmamı sağlıyor. Eğer bunu yapmasaydım, kendimi korumak için çok daha fazla fiyatlara ürün satmam gerekirdi.

Kısacası, kampanya  ve reklamlar yerine kulaktan kulağa büyümeyi tercih ettim.

%100 KENDİ İMALATIMIZ OLAN ÜRÜNLERİMİZİ www.cagga.com.tr adresinde görebilirsiniz.

CAGGA KOLLEKSİYONUINSTAGRAM