http://www.cagataysaygi.com/e726afd34e29aab471df106a2a4341a296635718.html 3c5bd4451872abc444f551dbc45f979c
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
REFERANSLARIM
www.cagga.com.tr

ÇOÇUK / GENÇ ODASI TASARIMI

Çocuklarımız her şeyimiz, onlar için her zaman en iyisinin olmasını ister, bazen bunu abartarak kendimizce güzel olacağını düşündüğümüz yerleşimleri çocuklarımıza kabul ettirmeye çalışırız. Bu tamamen yanlıştır. Çocuk odası tasarımı, bebek odası, genç kız odası ve genç erkek odası tasarımı olarak ayrılır.

Bebek odası tasarımının apayrı bir konu olduğunu düşündüğümden bu konu ile ilgili olarak çalışan firmaların fikri doğrultusunda çalışmayı daha doğru buluyorum. Bebek odasını seçerken, boya içermeyen ve Avrupa standartlarına göre üretilmiş mobilyaları tercih etmenizi öneririm.

Genç kız ve erkek odaları hazırlanırken izlediğim yaklaşım, çocuğunuzla konuşarak nasıl bir oda hayal ettiğini tespit etmekle başlar. Bir arkadaşının odasını örnek vermesi veya beğendiği bir takımı anlatması önemli ipuçlarıdır. Burada atlanmaması gereken konu, çocuğun çocuk olarak kalmayacağının bilinmesi ve onu büyümeye ve kendini geliştirmesine teşvik edici objelerin odasında bulunmasını sağlamaktır. Örneğin; okuma köşesi adında bir köşe oluşturmak, çocuğunuzun okumasını teşvik etme açısından önemli olabilir.

Çocuk odaları aslında, yatak odası + çalışma odası + hobi odası + misafir odası olma özelliğindedir. Bu nedenle bir çocuk odası tasarlarken bu faydaların hepsini sağlayabilmeye çalışırım.

Genel olarak çocuk odalarında, çocuğunuzun bir arkadaşını odasında misafir edebileceği düşünülerek, ikiz yatak veya büyük yatak alternatifinin kullanılmasını öneriyorum.

Çalışma masalarını oda içerisinde pencerenin önünde olması, gündüz çok daha rahat çalışmasının yanında, ister istemez yatağın da pencereden uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Çocuğunuzun sevdiği oyuncakları ve değer verdiği eşyalarını ayrı olarak, odası içerisinde konumlandırarak odasını aynı zamanda küçük bir hobi odası haline getirebilmeliyiz.

GENÇ ODASI TASARIMI GENÇ ODASI TASARIMI
CAGGA KOLLEKSİYONUINSTAGRAM